Tarot, horoszkóp...

HTML

Tarot-lapok

2009.01.12. 19:06 | zsuzso1981 | Szólj hozzá!

0. A Bolond

 

A Bolond a bennünk elő gyermeket személyesíti meg. Spontán újrakezdést és előítélet-mentes nyitottságot jelképez. A játékos, életvidám gondtalanság kifejezése azt mutatja, hogy csodálkozva, határozott elvárások és gyakran előzetes ismeretek nélkül lépünk életünk egy új területére. Gyermekes kedélyre és ennél fogva könnyelműségre, balga naivitásra, játékosságra is utalhat, de ugyanakkor jelenthet ostobaságot is, vagy a bölcs és alázatos belátás egyszerűségét, amihez csak hosszú és gyakran fáradságos út végén érkezhetünk. A Bolond megtestesítheti a Till Eulenspiegel-i kópét és pimasz frátert, de a király alteregójaként akár az egyetlen őszinte udvari tanácsadót is. Minden esetben teljesen a jelenben él, a nyitottság és a spontán becsületesség kifejezője, mindig kész az új tapasztalatok szerzésére. Azt, hogy magatartásunk a felnőtté válás elleni tiltakozásból vagy a lelki érettség bölcs belátásából ered, az a kártyából nem ítélhető meg. A Bolond mindig pezsdítő tapasztalatokra utal, melyek időnként ugyan kaotikusak, azonban nem jelentenek valódi veszélyt, még akkor sem, ha orra bukunk.

  

I. A Mágus


A Mágus eszességet, ügyességet, öntudatot és aktív életformát jelképez. Olyan periódust jelez, melyben nehéz problémákat is le tudunk küzdeni, fokozott tudatossággal és éber életbölcsességgel, sikerrel szállunk szembe a kihívásokkal. Ez a kártya ugyan tudatunk erejét ábrázolja, de ezáltal nem azt fejezi ki, hogy az érzelmek és más tudatalatti erők elhanyagolhatóak lennének. Épp ellenkezőleg: a Mágus által jelképezett rendkívüli befolyásoló erő és hatékonyság a tudatosság és tudatalatti közötti mély harmónián alapul. Csak az ebből keletkező benső biztonság képes hegyeket mozgatni. 

Valami jónak, sikeresnek a kezdete. Elindulás, ami vonatkozhat munkára, kapcsolatra egyaránt… Légy továbbra is aktív, kezdeményező, figyelj oda a részletekre. A vonzerőd és befolyásoló képességed most pozitív elmozdulást hozhat, ha nyitott vagy és őszinte. A meggyőzés a te szövetségesed Gátlásaidat dobd a hátad mögé, mutasd ki az érzelmeid, és határozottan kezdj bele a dolgok megvalósításába.
Állj pozitívan a vitás kérdések megoldásához, tartsd kordában az esetleges indulataidat.
Ne foglalkozz mások véleményével, juss el a saját belső meggyőződésedhez. Ideje alkalmazkodni a változó körülményekhez, bűvészkedni az ötletekkel és megtalálni a helyes utat előre.

 

II. Főpapnő

 A Főpapnő tudattalan erőinket, gyengédségünket, beleérző-képességünket és a gyakran megmagyarázhatatlan, de mélyen gyökerező bizonyosságot jelöli. Ő a kulcs a logikusan gondolkodó elmével nem megközelíthető titokzatos igazsághoz. Tudja, hogy a kimondható igazság soha nem az örök igazság. Világos oldala a türelem, megértés, elnézés, jóság és megbocsátási készség kifejezője, segítőként, gyógyítóként vagy látnokként a tudattalan erőit veti be mások érdekében. Árnyékos oldala viszont a "sötét nővér" archetípusa, a boszorkány megtestesítője, aki szellemi ereje hatalmát mások elcsábítására, megbénítására vagy ártalmára használja. A Tarot értelmezései azonban csak barátságos, segítőkész oldalát hangsúlyozzák. A hagyomány szerint egyike a három védőkártyának, ami a keresztény mitológiában a Szűz védelmében álló hős sebezhetetlenségének felel meg.

 

III. Uralkodónő

 

Az Uralkodónő a természet mindig új életet adó kimeríthetetlen erejét testesíti meg. Az elevenséget, termékenységet, fejlődést és az új születését szimbolizálja. Ő minden élet kiapadhatatlan forrása, jelzi kreativitásunkat és fogékonyságunkat, képességünket új impulzusok felvételére és újjáalakítására. A fizikai valóság szintjén növekedést és termékenységet, lelki szinten művészi alkotóerőt, szellemi szinten ötletgazdagságot és találékonyságot, tudati szinten pedig a megismerés gyarapodását jelenti. Az új állandó születése mind életünk folyamatos változását, mind azt jelképezi, hogy ezen szülések fájdalmát el kell viselnünk.

 

IV. Uralkodó

 

Az Uralkodó a szerkezeti elemet, a stabilitást, a biztonság és folytonosság utáni vágyat jelképezi. Azon törekvésünket szimbolizálja, mellyel igyekszünk függetleníteni magunkat a természeti feltételektől, azok minden kiszámíthatatlanságától. Ezzel civilizációs törekvéseinknek felel meg, mellyel házakat építünk, hűtő és légkondicionáló berendezéseket használunk, hogy megvédjük magunkat a forróságtól, a hidegtől és a nedvességtől, autókat és repülőgépeket gyártunk, hogy a távolságot kényelmesebben és gyorsabban győzzük le, mint gyalog, iskolákat létesítünk, hogy biztosítsuk a műveltségi szintet. Még ha esetenként túl is lövünk a célon, ez ne tartson vissza attól, hogy e gyakran gyanakvással szemlélt kártya pozitív oldalait is kellőképpen értékeljük. Az Uralkodó a rendre, józanságra, fegyelemre, felelősségre és a pragmatikus eljárásmódok iránti érzékünkre is utal, ugyanakkor mindezek eltúlzására is, mely merevség, élettelenség, perfekcionizmus, uralomvágy és acélos hatalomgyakorlási vágy formájában jelenik meg.

 

 V. Főpap

 

A Főpap a hit világát, a vallásos bizonyosságból eredő mély bizalmat testesíti meg. A régi időkben a Tarot három védőkártyája egyikének számított, alapvetően kedvezően befolyásolja a dolgok menetét. Ez az értelmezés sok szempontból kedvező, mert az általa kifejezett bizalom ereje vonatkozik saját önbizalmunkra, életünk mélyebb értelmébe vetett hitünkre, és az ebből fakadó, a jövőbe vetett hitünkre is. A kártya ezen kívül az etika és az erény útmutatója, valamint morális értékrendünkből eredő személyes szándékainkat is jelképezi.

 VI. Szeretők

 Két témát köt össze ez a kártya. Jelentős szerelmi tapasztalatokra utal, de arra is ráébreszt, hogy ez döntést igényel: le kell mondani életünk eddigi kereteiről (szülői házról, agglegényéletről, flörtölésről), és egyértelműen el kell kötelezni magunkat szerelmünk mellett. Csak ez a lépés vezet el ahhoz a lehengerlő tapasztalathoz, amit a Szeretők kártyája mutat. Ezért nevezték ezt a kártyát régebben "A Döntés" kártyájának. Szükségszerű döntéseket is jelképezhet, melyeknek semmi közük sincs, vagy csak alig van közük a szerelemhez. Ebben az esetben azt jelenti, hogy teljes szívvel kell döntenünk, neheztelés és kiskapuk nyitva hagyása nélkül. A feltett kérdés hátterétől függ, hogy a két témakör közül melyikre utal a kártya. Minden esetben a nagy, fenntartás nélküli "Igent" jelképezi.

 

VII. Diadalszekér

 A Diadalszekér nagy ugrást jelent előre. Azt mutatja, hogy megválunk megszokott környezetünktől, és saját utunkat járjuk. Ehhez a szabadság utáni vágy, az elveszett paradicsom keresése vagy egyszerűen érvényesülési törekvésünk szolgáltatja a hajtóerőt. A Diadalszekér az egyetlen Tarot kártya, mely bizakodónak és örömtelinek ábrázolja ezt az útra kelést. Minden más esetben nehéz szívvel és félelemmel búcsúzunk. Itt azonban hetyke, csüggedést nem ismerő előretörésről, vállalkozó kedvről és kockázatvállalásról van szó. A kártya nagy ügyességet mutat a kocsi irányításában, azonban tükrözi tapasztalatlanságunkat is az ismeretlen világban. Ezért figyelmeztetésként is kell értelmeznünk, hogy ne értékeljük túl saját erőinket, ne legyünk eufórikusak. Lássuk be még időben, hogy nagyon sok a tanulnivalónk.

 VIII. Erő

 Az Erő kártyája bizonyos értelemben rokonságot mutat a Mágussal (I). Mint ott, itt is titkos, mély, belső harmónia a különleges erő alapja. Amíg a Mágus befolyásoló hatalma a tudatos és tudatalatti erők harmóniáján alapul, addig ezen kártya életereje, bátorsága és szenvedélyessége a civilizált embernek saját állati természetével való kibékülését fejezi ki. Ezt hatásosan ábrázolja a mítosz Gilgames és korábbi ellensége, Enkidu barátságában. Ez a kártya egyértelművé teszi, hogy ösztönlény valónkat nem rejthetjük sápadt erények mögé, hanem nyíltan szembe kell néznünk a bennünk élő, néha félelmetes archaikus erőkkel, azokat szeretettel elfogadva, gyöngéd erőszak útján kell lassanként megszelídíteni. Ily módon nemcsak ezek az őserők állnak rendelkezésünkre, hanem mindazon erőtartalékaink, melyeket eddig ösztöneink elnyomására fordítottunk.

A lényege nem a fizikai erőfitogtatásban rejlik, hanem a belső erőben. Abban a bátorságban, amellyel nyugodtan szembenézhetsz a problémáiddal, külső "fenyegetettségekkel". . .
Ez a kártya arra figyelmeztet, olyan mozzanat van készülőben az életedben, amikor felejtésre, megbocsátásra, toleranciára lesz szükség. . . amikor nyugalommal kellene lereagálni saját, vagy mások dühét. Ha mások az őrületbe kergetnek, ne feledd, ez a saját gyengeségedet jelenti. . . Az igazi erő most nem abból származik, hogy valami külsődleges cél felé rohansz, hanem hogy önmagadat vagy képes legyőzni és a problémáidat a saját személyiség formálásod által oldod meg. . .
Igyekezz összhangba hozni az érzelmet és az értelmet, vigyázz ne ess az ösztöneid, vagy a vágyaid rabságába. Ha nem tartasz mértéket és nem törekszel az egyensúlyra az építő energiák rombolóba csaphatnak át.
Szenvedélyes, aktív, viharos, izgalmas időszak lehetőségét is jelzik a lapok akár a szerelem területén is. . . :)) De azért próbáld megteremteni a harmonikus összhangot a megfontoltság és a szenvedély között.

 

IX. Remete

 A Remete a visszahúzódás és a magunkba fordulás kártyája. Introvertált életszakaszt ábrázol, mely során elhatároljuk magunkat idegen befolyásoktól, hogy a buzgó tevékenységtől és az emberektől távol találjunk rá újra a nyugalmunkra, és mindenekelőtt önmagunkra. Így a Remete jelentős tapasztalatokra utal, melyekben felismerhetjük, kik vagyunk, mit akarunk és miként érhetjük azt el. Két értékes szélsőséget egyesít magában a lap: az élmény mélységét és a felismerés magasrendűségét. Sokan alaptalanul félnek ettől a kártyától. Kizárólag akkor jelenik meg a magányosságtól és elhagyatottságtól való félelem, ha félreértik ezek jellemzőit. Aki önként követi aRemete hívását, a világossággal, erővel és azzal a boldog megtapasztalásával gazdagodik, hogy egyedül lehet önmagával.

 X. Szerencsekerék

 Aszerint, hogy miként nézünk szembe sorsunkkal, a kártya vagy tehetetlenségünkre és gyámoltalanságunkra, vagy arra az élettapasztalatra utal, mely fejlődésünket és érésünket segíti. A történések szintjén gyakran olyan helyzeteket mutat a sors Kereke, melyek folyamatát egyelőre nem vagyunk képesek befolyásolni. A Kerék leszálló oldala azt jelenti, hogy terveink egyszerűen nem sikerülnek, Az időjárás, a közúti forgalom, a repülőtéri sztrájk, a tárgyak bosszúja vagy más "magasabb rendű erő" megsemmisíti terveinket. Az Idő Kereke ekkor azt mutatja, hogy (még) nincs itt az ideje szándékunk megvalósításának. A többi helyen lévő kártya ebben az esetben értékes útmutatásokkal szolgál arra, hogyan jutunk el a Kerék másik, felszálló oldalára. Ez szerencsés, kellemes, sőt meglepő változásokat jelent.

 XI. Igazságosság

 Az Igazságosság kártyája több témakört ölel fel. A világos, objektív felismerést, a tudatos és eltökélt ítéletet, megvesztegethetetlenséget, kiegyensúlyozottságot és becsületességet szimbolizálja, azt jelzi, hogy érvényesíthetjük jogainkat. A hétköznapi élet szintjén azt mondja, hogy környezetünket lényünk visszhangjaként éljük meg, minden jóban-rosszban cselekedeteink következményeivel konfrontálódunk. Ha őszinték és becsületesek vagyunk, tevékenységünket elismerik és megfelelően honorálják; ha viszont kétes eszközökkel, fondorlattal akarunk előnyre szert tenni, kudarcot vallunk. Ezzel nagy felelősségtudatot is kifejez a kártya. Azt mutatja, hogy semmit sem kapunk ajándékba, de nem is tagadnak meg semmit tőlünk, hogy mindenért, amit kapunk vagy átélünk csak és kizárólag magunk viseljük a felelősséget.

 XII. Akasztott ember

 Az Akasztott Ember felületes jelentése, hogy megakadtunk, kutyaszorítóban vagyunk. Mélyrehatóbban vizsgálva azonban, szükségszerűséget mutat e kényszeredett nyugalmi állapot külső mozdulatlansága. Lehetőség arra is, hogy mélyreható elemzéssel megváltoztassuk világnézetünket és egész életünket. Ezt a passzvitásra ítélő életszakaszt a betegség képe jellemezheti, ezt valóban gyakran jelzi a kártya. Az Akasztott Ember által kifejezett élményről C.G. Jung ezeket írja: "a fennakadás... akár pozitív értelmű "felakasztás" is lehet, mely ugyan egyrészt látszólag leküzdhetetlen nehézséget jelent, másrészt a maximális erőfeszítést követelő egyedi, s ezért teljes embert kívánó helyzetet ábrázolja."

Átmenet, újraszabályozás, vizsgatétel, türelem, áldozat…
Útelágazást jelez a lap. Meglehet hátra kell lépni egyet, hogy „kívülről” megnézhesd, ami idáig problémát okozott.
A lap mintha a lelked mélyén valamiféle válságra utalna, amit megpróbálsz mindenféle pótcselekvéssel a tudatalattidba nyomkodni. Szeretnél kicsit elbújni a világ elől, hogy erőre kapj, frissülj. Ehelyett megpróbáltatásokkal kell számolnod…
A helyzet, amibe kerültél, attól kellemetlen, hogy idegennek érzed magad benne. De pont ez a kellemetlen helyzet készíti elő azt a változást, amely meghozhatja a vágyott harmóniát…
A változás belőled kell fakadjon: új perspektívából kellene ránézned bizonyos helyzetekre, átkellene formálnod a hozzáállásodat néhány dologhoz…
Ha a megváltozott szemszögből, nyíltan szembenézel a problémáiddal, akkor olyan átalakulási folyamat veszi kezdetét, amely végül teljes testi-lelki megújuláshoz vezethet… A lap azt üzeni, ideje letenni érzelmi hátizsákodat, és akkor megszabadulhatsz a régi fájdalmaktól, amelyek megkötnek és nem engednek elindulni a jövő irányába…

 

XIII. Halál

 A Halál a búcsút jelenti, a nagy elengedést, a véget. Ezzel egyben az új, az eljövendő útját készíti elő; a kártya maga azonban elsősorban a véget tárja elénk. Ezen belül jelentheti a rég áhított, felszabadító befejezést, de természetesen legfájdalmasabb tapasztalatainkra is utalhat. A Kardok Tízessel ellentétben, mely az önkéntes és ezzel idő előtti véget jelképezi, ez a kártya mindig a természetes véget jelöli, és azt, hogy eljött az ideje valamit útjára engedni. A Halál indokolatlanul tartozik a rettegett kártyák közé. Akik rózsaszín szemüveget hordanak, a kártyát csak mint az új hírnökét értelmezik, meg akarnak fosztani bennünket a búcsúzás mély átélésétől és az ehhez kapcsolódó, életigenlő tapasztalatoktól. "Szétválasztottuk az életet és a halált, a kettő közötti idő a félelem", mondja Krishnamurti, és hozzáteszi: "Nem élhetünk anélkül, hogy meghalnánk."

 

XIV. Kiegyenlítődés

 A Mértékletesség kártyájának jelentése érthetőbb lesz, ha "Helyes mérték"-nek nevezzük. A Tarot csomagban az utána következő Ördög (XV) kártyának, a mértéktelenség megtestesítőjének egészséges ellentéte. Harmónia, kiegyensúlyozottság, higgadtság és lelki béke jellemzi a Mértékletességet. Ezzel az egészség és lelki egyensúly boldogító élményét jelenti, vagyis, hogy jól bánunk önmagunkkal, szeretjük önmagunkat és ebből adódóan harmonikus összhangban élünk környezetünkkel is. Kérdésünk hátterének megfelelően jelenthet gyógyulást, felépülést is.

Bár különböző az élethelyzetetek, most abszolút egyforma üzenet érkezett nektek:
Türelem, önmérséklet, egyensúly, új lehetőség, változás, béke, életenergia…
Megindult a változás jó irányba, de nem látványos és gyors folyamat által. Az igazán minőségi változásoknak ugyanis idő kell.
A kártya mottója: "az élet fluiduma ezüst edényből arany edénybe kerül".
Bölcs előrelátással eléred a célodat, amely gyümölcsöző lesz számodra. Ez vonatkozik a munkával kapcsolatos "termékenységre" és személyes kapcsolatokra egyaránt. Most van itt az ideje eljárni társaságba, beszélgetni az emberekkel. Így több forrásból kaphatsz visszaigazolást, hogy helyes úton jársz.
Ne kapkodj, légy türelmes, a dolgaidat kezeld higgadt kiegyensúlyozottsággal …
Higgyél önmagadban.
Ügyelj a mértéktartásra, hozd egyensúlyba a tudatos és tudatalatti erőidet.

 

XV. Ördög

 Az összes Tarot kártya közül természetének megfelelően az Ördög a legnehezebben megfogható, mert mindenki számára más arcát mutatja. Az általa jelzett élményekben a közös vonás a függőség, az akaratnélküliség, a jó szándékok kudarca, valamint a meggyőződésünkkel szöges ellentétben álló cselekedetek. Az Ördög sok Tarot kártya sötét oldalának felel meg: a Mágussal (I) szemben ő a Fekete Mágus. Része a Főpapnő (II) sötét oldalának, ő a Főpap (V) álszent, az anyagi világnak hódoló ellenpárja, a Szeretők (VI) hatalmi harccá vagy lélektelen kéjsóvársággá torzult oldala, az Igazságosság (XI) megvesztegethető vagy önbíráskodó árnyéka. Ő testesíti meg az Erő (VIII) zabolázatlan mohóságát, ő a Mértékletesség (XIV) ellentéte, a mértéktelenség, ő uralja a Hold (XVIII) túlsó területeit. Mint kísértő, természetesen legtöbbször vonzó formában jelenik meg. A kártya azt mutatja, hogy a tűzzel játszunk, és pokolian (!) oda kell figyelnünk, nehogy megégessük magunkat. Mélyebb értelmezési szinten azt jelenti, hogy a feltett kérdés vonatkozásában saját árnyékos oldalunkkal kell szembenéznünk.

 

XVI. Torony

A Torony azt mutatja, hogy a vélt biztonságból magunk köré emelt falak hirtelen inogni kezdenek. Általában olyan struktúrákról és dimenziókról van szó, melyek túl szűkké váltak számunkra. Ez érintheti meggyőződéseinket és alapelveinket éppúgy, mint szakmai és pénzügyi biztonságra vonatkozó elképzeléseinket, nem utolsó sorban baráti és egyéb személyes kapcsolatainkat. A torony mindenesetre olyan koncepciót jelképez, mely régebben jótékony biztonságot, talán még védettséget is adott számunkra, de melyből mostanra kinőttünk. Általában meglepő tapasztalatok, néha sziporkázó ötletek, melyek romba döntik a régi koncepciót. Mivel itt elsősorban biztonságunk vélt bázisáról van szó, ezeket a hirtelen változásokat gyakran katasztrófaként éljük meg. Csak az első sokk elmúltával érezzük megkönnyebbülten, hogy régi tehertől szabadultunk meg. Ezt az áttörést akár saját felismerésünk, akár külső esemény is kiválthatja. A Ji Csing erről a következőket mondja: "A villámlással és dörgéssel érkező vihar legyőzi a természet romboló feszültségeit."

 

XVII. Csillag


A Csillag a remény, a bölcsesség és a mélyebb összefüggések felfedezésének kártyája. Azt mutatja, hogy olyan dogokat tervezünk vagy indítunk útjukra, melyek a messzi jövőbe nyúlnak és melyek pozitív alakulását jogosan remélhetjük. Ebben a korai szakaszban gyakran még nem is vagyunk tudatában ténykedésünk messzemenő hatásának. Csak az eseményekre visszapillantva válik világossá előttünk, milyen döntő volt az az irányváltás, melyet a Csillag akkoriban jelzett. Mint a vetés kizöldülése, ezen cselekedet eredményeinek felismerése is időt igényel. A hagyományos értelmezés a három védőkártya egyikének tekinti a Csillagot, mely örömteli sikert ígér.

 

Jó esély van a változásra. . . Megvalósulhatnak a vágyak és tisztességes ambíciók, de áldozatot kell értük hozni. Te döntöd el, megéri vagy sem.
Sikert jelenthet a szerelemben, munkában… Ez ugyan még csak a tervezgetés időszaka, de a most megszülető elképzelések megalapozhatják a további életedet, ezért nem mindegy hogy valós alapokra tervezel, vagy légvárakat építesz. . .
A csillagok a lehetőséget biztosítják, de a sorsodat neked kell irányítanod. Vigyázz, nehogy beleess az irreális álmodozás csapdájába. Ha megfelelő távolságból figyeled az eseményeket, észreveheted, mikor és hol „hibáztál”, és lehetőséged nyílik a korrigálásra.
Átmeneti érzékeny időszak ez, ami arra jó, hogy a helyére kerüljenek a dolgok. . . Lelked most könnyen megtelik szeretettel, ennek eredményeképp másokban is tisztább érzések ébrednek irántad…

 

XVIII. Hold


A Hold kártyája a sötétségbe és az éjszakába, a lélek titokzatos világaiba kalauzol, megmutatva sejtéseinket, vágyainkat, álmainkat. A Hold világos oldala a romantikus álmodozást, élénk fantáziát és erősen fejlett érzékenységet jelöli. A kártya mégis inkább a sötét oldalt mutatja, a lélek mélységeit. Félelmeinket, bizonytalanságunkat, rémálmainkat, sötét sejtéseinket jelképezi, a láthatatlan, megfoghatatlan dolgok keltette iszonyatot, borzongást mutatja. Ezt a félelmet érezzük, ha magányosan haladunk át az éjszakai erdőn, melyen nappal nyugodtan vágunk át, mely a sötétben azonban megtanít a félelemre. Lehet ez a régi idők démonaitól való félelem is, melyek felvilágosult korunkban új nevet kaptak: baktérium, vírus, milirem, becquerel, ólommal szennyezett levegő, savas eső.

Intuíció, érzékenység, női megérzések, vágy…
Kellemes bizonytalanság, óvatosság. . . Kettőség érzete kíséri a lapot (vágy bizonyos „dolgok” után, de ha érkezik, akkor mégis nehéz megélni). Mintha valami megzavart volna, és nem tudod, hogyan tovább…
Fájdalmas felismerések időszaka következhet és ez sok veszélyt rejthet magában. Kapcsolataidban sérülékeny időszakon fogsz keresztülmenni. Őszinteség hiánya, féltékenység ronthatja a magánéletedet. De még nem jött el a tisztázások ideje. Nem megfelelő, rossz pillanat lenne valamit erővel kimondani, vagy valakit egy megoldatlan helyzetben döntésre kényszeríteni… Ha ezt elfogadod, felesleges csalódásoktól kíméled meg magadat.
E bizonytalanság érzése vonatkozhat a hivatásod, feladataid, céljaid területére is.
Csak önfejlesztéssel tudsz ebből kijutni.
Próbáld meghaladni önmagad, ügyelj az egyensúlyra az értelem és érzelmek között. Hozd az érzelmeidet felszínre. Fgyelj a belső hangodra. . . Mindig jó felé vezet…

 

XIX. Nap


A Nap kártyája a nagy életöröm, a vitalitás, a melegség és a bizakodás megtestesítője. A tudat megvilágosító erejét is jelenti, amellyel tiszta képet kapunk és legyőzhetjük gondjainkat, az irritáló tényezőket és kísérteties félelmeinket. Fiatalos frissességgel és az újjászületés érzésével ajándékoz meg. Az élet napos oldalát jelképezi. Mélyebb értelmezési szinten arra szólít, hogy győzzük le magunkban a sötétséget, bontakoztassuk ki napfényes természetünket, megváltva és a fényre segítve sötét bátyánkat vagy nővérünket.

 

XX. Végítélet


A Végítélet kártyája könnyen félreérthető, ha elnevezéséből indulunk ki. Az ítélethez, különösen az itt szereplő végítélethez elsősorban a büntetés, a kárhozat, és ebből adódóan a félelem és rémület kapcsolódik. A kártya jelentése viszont mindig csak szimbólumai, illetve a mögötte rejlő lelki és mitológiai képek alapján értelmezhető. Az itt ábrázolt feltámadás a megváltás megragadó élményét szemlélteti, az eddig eltemetett vagy fogva tartott dolgok felszabadulását mutatja, hogy az igaz, az isteni kiemelkedik a börtönök sötétjéből és napfényre kerül. Ez bizonyítja a kártya boldogító jelentését. Az önmagunkká válás útján a döntő lépést jelképezi, az alkímiai változások sikeres folyamatát, mely az alacsonyabb rendűből magasabb rendűt alkot. Hétköznapi szinten a felszabadulás minden formáját jelenti: szabadulást a gondoktól, a szükségtől, hálátlan helyzetekből és kapcsolatokból, gátlásoktól és félénkségünktől. Továbbá utalhat arra is, hogy a kártya által jelzett szándékunkban igazi "kincs" rejlik.

 

Átalakulás, elszámolás a múltbéli „tettekért”, újraértékelés és megújulás, beteljesedés… Fordulópont következhet az életedben, valami olyan új kezdődhet, amit be kellene illeszteni a régi életed keretei közé, vagy teljesen új irányt kellene szabnod. Itt az ideje eldobni a régi értékeket, és új értékrendet alakítani.
Ez feszült időszakot jelenthet, de pontosan ez hivatott arra, hogy bekövetkezzen a fordulópont az életedben. Hogy megnyílhasson az új világod, új arcod, megújult életed. Meglehet ez által az ambícióid is változni fognak, amit mostanáig fontosnak tartottál, most már kevésbé lesz az. Ettől több energiád, több életerőd lesz… könnyebben gyűröd az utadba kerülő nehézségeket. Sokkal bölcsebben fogod szemlélni a világot, de ugyanakkor sokkal energikusabban. Megoldódhatnak a régi problémáid és az önmegvalósítás, beteljesülés felszabadító útjára léphetsz…

 

XXI. Világ


A Világ kártyája az újra megtalált egységet, a mélységes harmónia élményét és egy fejlődési folyamat örömteli befejezését mutatja. Szavakkal megragadni e kártya szépségét azzal a veszéllyel járna, hogy érzelgős történethez írnánk happy end-et. A hős utazása során a boldog véget, az újra megtalált Paradicsomot jelképezi, ami a hétköznapi életre vetítve egyszerűen annyit jelent, hogy célhoz értünk. Ritkább esetben ez életünk valódi célja, általában azonban fontos közbenső állomás. Külső élményeink szintjén azt mutatja, hogy megtaláltuk helyünket a világban, azt a helyet, ahová igazán tartozunk. Lelki tapasztalataink területén arra utal a világ kártyája, hogy jelentős, sőt talán döntő lépést tettünk az önmagunkká válás, valódi hitelességünk, saját teljességünk felé. Az események vonatkozásában boldog időszakot jelez, melyben nyíltan és teljes elevenséggel élvezzük létünket. Jelentheti azt is, hogy nemzetközi kapcsolatainkat ápoljuk vagy utazunk.

 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://zsu2008.blog.hu/api/trackback/id/tr51873384

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása