Tarot, horoszkóp...

HTML

Asztro suli 3. óra

2009.04.22. 11:38 | zsuzso1981 | Szólj hozzá!

A TIZENKÉT ASZTROLÓGIAI JEGY KIALAKULÁSA 

Az asztrológia egy út, felelősségünk pontos felismerésére és elfogadására. Ha nincs a kataklizma, és még ma is a boldog Paradicsomban élünk, nem lenne szükségünk rá. 

Ha egy háromdimenziós térben középen állok, 47 fokos szögben mozognak a bolygók felettem. 23,5 fokra északra és délre térnek el. Ritkán 24 és 24,5 fokra, ilyenkor extrém deklinációról beszélünk.

Van olyan bolygó, mely ezt az utat járja, erre fel kell figyelnünk a horoszkóp készítésénél. (deklinációkról majd később). 

A 360 fokos szög 10 000 évvel ezelőtt egy teljes évet jelentett, 360 nappal, a 30 fok pedig egy Holdhónap volt 30 nappal. Így alakultak ki a jegyek.

A tizenkét csillagkép pozíciója a Földről nézve lassan változik az égi körpályán, a szimbolikus körív tizenkét jegye azonban mindíg ugyanaz marad

Ez a 12 asztrológiai jegy, mely az inkarnálódó lélek egy-egy fejlődési állomását jelenti, ezért aztán pszichológiai archetipusoknak is felfoghatók.

A jegyek a "hogyan" kérdésre felelnek, és átszínezik, áthangolják a bennünk mozgó bolygókat. 

A horoszkópunk mandalája a tavaszi napéjegyenlőséggel, a tavaszponttal indul, mely március 21-re esik. Ekkor lép a Nap KOS jegy 0 fokába.. Ugyanez van a többi évszakkezdő jegy, a Rák, a Mérleg és a Bak esetében is. 

Az alábbi MINŐSÉGEK vannak az asztrológiában: 

Az adott évszakra jellemző összes tulajdonság meghatározóan benne van ezekben a hónapokban. Éppen ezért ezeket a jegyeket KRDINÁLIS minőségként határozzuk meg.

A kardinális minőség tehát az évszak indító hónapot jelöli: a teremtő erőt képviseli, az évszak születésének felelnek meg.

Pld. a KOS-tűzkardinális, jelzi a tavasz beköszöntét, és a hajnal első, bolondos sugarait.

A RÁK - vízkardinális - a nyár kezdetét jelenti. Ez az anyaság, termékenység, éltető nedű, gyógyító növény.

A MÉRLEG - levegőkardinális - az ősz hirnöke. Az egyensúly, a mérték, középszínt, de a bizonytalanság is, két kor, két ciklus, az éjszaka és a nappal között.

A BAKkal - földkardinális - köszönt be a tél. A lecsupaszított, letarolt, fagyott föld védelmező ölén pihen az elvetett mag. Ennek az időszaknak tervező, elindító, kivitelező jellege van. 

A FIX jegyek alkotják az évszakok közepét, a megszilárdulás, kiteljesedés szakasza ez, melyben az évszakok igazi arca nyilvánul meg. Jelenti a makacs, évszakközepi hónapot, a mozdíthatatlan, megingathatatlan erőt.

Fix minőségben vannak a BIKA, az OROSZLÁN, a SKORPIÓ és a VÍZÖNTŐ. 

A BIKA a földállandó a tavasz csúcspontja, a gyökereztető erő, az érzéki étvágy, a harsogó zöld diadala.

A nyár zenitjén az OROSZLÁN - tűzállandó - jelenik meg mindent elnyelő hőségnek, szikrázó fénynek teljes pompájában.

A SKORPIÓval - vízállandó - az ősz bomlasztó ereje hatalmasodik el, hulló levél, poshadó víz, általános erjedés.

A VÍZÖNTŐ - levegőállandó - jelzi a tél diadalát: szelek, viharok, orkánok hosszú éjszakái végigseprik a megfagyasztott földet.

A fix jegyekre jellemző még a stabilizációra törekvés, a tartós megvalósítás és a produktum kiélvezése. 

A VÁLTOZÓ jegyek, vagy kettős jegyek az évszakok leááldozó szakaszát jelzik. Ez a beteljesülésük, és a haláluk is egyben.

Változó jegyben vannak az IKREK, a SZŰZ, a NYILAS és a HALAK.

Az IKREK - levegőváltozó -a tavasz végén érkezik. Ez a szárnyaló, buja kizöldülés, szerteágazás ideje. A tavasz erőinek széthintése.

A SZŰZZEL - földváltozó - fejeződik be a nyár. A föld már kiégett, megmunkált, bevetett. Mintha bezáródna.

A NYILAS - tűzváltozó - eltávolodás, visszahúzódás, menekülés.

A HALAK - vízváltozó - patakok csörgedeznek mindenhol, olvad a hó, a jég, azéjszaka haldoklik és köd burkolja be, de már a hajnal fénycsíkja áttörik. Ez a halál és a lebomlás, mely egy új korszak kezdetét vetíti előre. Itt a végső simítások, aprólékos kidolgozás, és a továbbadas - elengedés - érvényesül. 

Érzitek a finom szimbolikát??? 

Mint az előzőkben már érzékeltettem, nemcsak minőség, hanem elemek szerint is csoportosítjuk a jegyeket.

Négy elem van: föld, levegő, víz, tűz. Az elemek azt jelzik, hogy a bizonyos jegyekben lévő szülött hogyan érzékeli maga körül a világot?

A tűz jelzi az erőt, az életerőt, magát az életet és az inspirációt, az isteni szikrát. A tűzjegyben születettek a kolerikus típust képviselik.

őK  a KOSOK, az OROSZLÁNOK és a NYILASOK. 

A tűz, mint őselem szimbóluma egy háromszög, amelynek csúcsa felfelé irányul, a szellemiek felé, jelezve szülötte vágyódását a földöntúli fényesség irányába.

A Tűz a szellemiekkel analóg, fénye a beavatás útját jelzi. Világító ereje, maga a szellem tündöklése és ébersége, a megvilágosodás bölcsessége. Az elemek közül a tűz az egyetlen, amelyet az ember maga képes előállítani, és ezért az istenekhez való hasonlatosságának jelét látja benne.

Hétköznapi világunkban a tüzet, a meleget, a fényt a Nap hozza el. Ez az állandóan izzó gázgömb minden életnek az alapja. Amikor a Nap a delelőjén van, akkor fokozódnak az ember vitális energiái. Amikor a Nap fénye elhalványul, az energiaszintünk is csökken. 

Az ember, mint mikrokozmosz a makrokozmosz pontos mása. A négy elemi erő mindegyike ott található minden emberben. Némelyik erő a felszínen él bennünk - ezekkel azonosítjuk magunkat, mások tudat alatt szunnyadnak - ezeket "nem-én"-ként érzékeljük és a külvilággal tartjuk egybevágónak. 

Akinél a TŰZ emelm megvalósult állapotban van, annak minden megnyilvánulása lobbanékony, aktív, önálló és melegséget sugárzó. Vonzódik a fényes dolgokhoz, világosban, nappal érzi elemében magát. Szereti a napfényt, a kandalló lobogó tüzét, az erős fényforrásokat.

Ahogyan a Nap, úgy a TŰZ-ember is egyfajta középpontot képvisel. Jó a közelében lenni, mert energiát áramoltat felénk. Van benne valami lobogó plusz, valami magával ragadó lendület.

Ahogyan a tűz mellé odahúzódunk melegedni, úgy megyünk a TŰZ-természetű lényhez is feltöltekezni. Tőle szívesen fogadunk el tanácsokat, neki nem jut eszünkbe ellentmondani. Lángoló szavaira lelkesebbé válunk. Példamutatásával követésre sarkall, határozottsága és magabiztossága tekintélyt sugároz.

Ilyen TŰZ emberek a Kosok, az Oroszlánok és a Nyilasok.

A következő elem, a VÍZ. 

A VÍZ jelképe egy lefelé mutató háromszög. A víz lefelé ömlik, medret, megnyugvást keres. Az érzelmeket szimbolizálja. Az emlékezés, a probléma mélyére merülés az empátia és a praktikum hiánya jellemzi.

Háromszöge a TŰZ felfelé mutató háromszögével egymásba ötvözve egy Dávid csillagot képez. Ez az ősi jelkép az erők kiegészítését mutatja. A Tűz és a Víz pólusosan kiegészítik egymást.

A Víz elem az érzelmek hullámzásának és a melankolikus alkatnak felel meg.  Ide tartoznak a RÁK, a SKORPIÓ és a HALAK jegyű emberek.

Mivel érzéseik rendkívül mélyek, ezért aztán a hangulatuk nagymértékben befolyásolják a teljesítményüket is.Érzelmesek, sebezhetők, ezért gyakran érzelgősek vagy labilisak.

Felveszik - mint a víz a tartály alakját - a környezetük hangulatát.

Gyakran van belső látásuk, okkult képességeik, fejlett az érzékszerveken túli érzékelésük, náluk van legkevésbé elzáródva a harmadik szem (tobozmirigy). Tetteiket kizárólag az érzelmeik irányítják. Bár önfeláldozók és nagylelkűek, de végtelenül érzékenyek, sértődékenyek, ezért nehezebb velük a kapcsolattartás.

A TŰZ és a VÍZ, mint ellenpólusok képviselik a lángolást és a lenyugvást. 

A harmadik elem a LEVEGŐ.

Levegő jegyűek az IKREK, a MÉRLEG és a VÍZÖNTŐ.

Képviselik a kapcsolatot, az értelmet, a racionális gondolkodást, a teóriateremtő képességet, és a szangvinikus embertípust.

A LEVEGŐ szimbóluma az egyenlőségjel. Ez mutatja a kiegyenlítő, mindenhez illeszkedni, kapcsolódni tudó jellegét.

Természete, hogy mindennel kapcsolatba kerül. Láthatatlan, megfoghatatlan. A Levegős típusú személyiség híres a kontaktusteremtő képességéről, barátkozó stílusáról. A hírt megszerezni és átszellőztetni - ez élteti.

 Legszebb párosító virágénekünk : "Tavaszi szél vízet áraszt, virágom....." utal arra, hogy a TŰZ (tavaszi) belső lelki lángolását a LVEGŐ (szél) kapcsolatteremtése követi, mely a VÍZ szimbolizálta érzelmek áradatává, azaz szerelemé magasztosul. 

A FÖLD elem - a stabilitás, a forma, a test és az anyag.

Képviselői:  a BIKA, a SZŰZ és a BAK. 

A Föld szimbóluma a kereszt, mely az anyagot reprezentálja. Jelképes értelemben a Föld az Égnek, a Levegőnek ellentétpárja: szemben az ég derűs világosságával, emelkedettségével, ritkságával és szabadságábval, a földhöz a sötétség, az alámerülés, a sűrűség, a kötöttség társul.

Ide soroljuk az érzékszervi érzékelést és a praktikusságot.

Embertársaink közül legbiztosabban azokra számíthatunk, akiknél a Föld elem megvalósult. Ők a megbízhatóság, kiszámíthatóság, és a pontosság erényének hordozói.

A Föld személyiség mozgásában és gondolkodásában is lassúbb, megfontolt, körültekintő, néha nehézkes.

A Föld karakter fő törekvése a változások elkerülése. Szava készpénznek vehető, amit megigér, betartja. A gyakorlati gondolkodás és nem az elvont fogalmak embere. 

"A három minőség és a négy elem tizenkét jól elkülönülő jegyet hoz létre, az alábbiak szerint - mint összefoglalva: 

 Jegy:    Minőség:     Elem      Kulcsszó 

KOS      kardinális     tűz        vagyok, létezem, cselekszem 

BIKA      fix               föld        birtokolok, építek, alkotok 

IKREK    változó       levegő   gondolkodom, kommunikálok 

RÁK       kardinális    víz         érzek, gondoskodom, táplálok 

OROSZLÁN   fix        tűz         megmutatom, ki vagyok, játszom 

SZŰZ     változó       föld       szolgálok, rendszerezek 

MÉRLEG kardinális   levegő  kapcsolatokat teremtek, egyensúlyozok 

SKORPIÓ fix            víz         fürkészek,átalakítok,transzformálok 

NYILAS     változó    tűz        lobogok, kutatok, lelkesedem 

BAK        kardinális  föld       szerkezeteket építek, hasznosítok 

VÍZÖNTŐ  fix           levegő   más vagyok, újítok, reformálok 

HALAK    változó     víz         beleolvadok, elképzelek, elengedek "  

A horoszkópokban általában minden elemet és minőséget megtalálunk, de előfordulhat, hogy valamelyik hiányzik.  Ilyenkor pld. víz esetében, nincs a szülöttnek vízes jegyben bolygója. Ez azt jelenti, hogy ebben az inkarnációjában az érzelmeket jött tanaulni.

A fényszögelmélet alapjait az elemek keveredése  és egymásra hatása horoszkópon belül, adja, 

Példának mondhatnám azt, amikor a bolygók úgy helyezkednek el horoszkópon belül, hogy a tüzes jegyekben és a levegős jegyekben megfelelő arányban vannak. Ez jó, mert a tüzet a levegő táplálja. Ám, ha nincs bolygó levegős jegyben, akkor a tűz, mely az inspirációt adja, egy hebehurgya, buta embert eredményez.

Vagy pld. a Földnek feltétlenül kell a víz ahhoz, hogy termékennyé váljon. Ha a képletünkben kevés bolygonk van Víz jegyében, de a Földjegyben túlsúlyban van, akkor a gyakorlatias, praktikus emberek érzelmek nélkül maradnak, és tetteik, gondolataik sivárak maradnak. 

Bár még a jegyek, házak és bolygók a fényszögeikkel visszavannak, kénytelen voltam említést tenni róluk, különben nem tudtam volna ezt a tananyagot érthetően elmagyarázni.

Így is vannak kétségeim afelől,  hogy világos-e számotokra amiket leírok, ezért örülnék, ha hozzászólnátok, vagy kérdeznétek.

Örülnék a visszajelzésnek.

Nehéz helyzetben vagyok, mert ha szóról-szóra mindenről a teljesség igényével írok, akkor soha nem lesz vége, így aztán csak remélni tudom, hogy eljutnak hozzátok a gondolataim.

A bejegyzés trackback címe:

https://zsu2008.blog.hu/api/trackback/id/tr471109593

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása